Darmowa dostawa od 199,00 zł
pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej drukarki

2020-01-29
Zadbaj o bezpieczeństwo swojej drukarki

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej drukarki

Wbrew pozorom drukarka to jedno z najbardziej narażonych i używanych do włamań przez hakerów urządzeń. Obecnie drukarka jest już więcej niż tylko urządzeniem drukującym kartki. Większość drukarek nie tylko łączy się z wieloma komputerami jednocześnie, ale może także odbierać połączenia bezprzewodowe. Ponieważ prawie każdy aspekt naszego życia jest połączony z Internetem, łatwo zapomnieć, że Twój laptop i smartfon nie są jedynymi urządzeniami narażonymi na ataki hakerów. W chwili obecnej wielu operatorów przygotowuje się do sieci 5G, która obiecuje jeszcze szybszą łączność, dlatego też dobrym pomysłem jest zapewnienie bezpieczeństwa sieci. Podobnie jak wiele innych urządzeń, drukarki podłączone do sieci domowej lub biurowej są narażone na ataki hakerów, dlatego poniżej przedstawiamy kilka sposobów zabezpieczenia sieci:

W jaki sposób hakowane są drukarki?

Jest to o wiele łatwiejsze niż myślisz. Haker może korzystać ze specjalnych programów skanujących porty używane przez różne drukarki lub inne urządzenia inteligentne w domach podłączonych do internetu. Po zebraniu wszystkich możliwych połączeń haker określa, które porty są niechronione przez co uzyskuje dostęp do urządzeń i sieci. Oprócz zdalnego sterowania urządzeniem, włamanie do drukarki może powodować wyciek danych osobowych, skradzioną tożsamość lub pieniądze.

1. Zainwestuj w Firewall

Prawdopodobnie już znasz ten termin. Zapora ogniowa (Firewall) to w zasadzie program lub grupa powiązanych programów, które ograniczają przychodzący i wychodzący ruch sieciowy, regularnie testują podatności w sieci i podejmują niezbędne kroki w celu ich usunięcia. Większość systemów zaporowych sugeruje również sposoby poprawy bezpieczeństwa sieci.

2. Używaj tylko chronionych portów w sieci.

Innym bardzo dobrym sposobem na powstrzymanie ataku hakera od drukarki jest ograniczenie sieci do komunikacji tylko przez określone porty. Możesz także skonfigurować drukarkę tak, aby komunikowała się tylko przez te porty, eliminując w ten sposób wszelkie niechronione porty z systemu, które hakerzy mogliby wykorzystać jako backdoor.

3. Użyj VPN, aby chronić sieć w domu.

VPN oznacza wirtualną prywatną sieć. Użytkownicy sieci prywatnej mogą bezpiecznie uzyskiwać dostęp do swoich systemów prywatnych z dowolnego miejsca, tak jakby byli bezpośrednio połączeni z siecią prywatną. Ta technologia jest używana przez firmy od lat do łączenia wielu urządzeń, dzięki czemu są one bezpiecznie dostępne przez internet. Ponieważ w naszych domach jest coraz więcej inteligentnych urządzeń, powinieneś rozważyć połączenie sieci swojego domu z VPN, która szyfruje dane do i z internetu. Dodaje to bardzo potrzebną warstwę bezpieczeństwa dla drukarki i innych urządzeń podłączonych do sieci.

4. Pamiętaj aby wyłączyć drukarkę

Aby zminimalizować jakikolwiek kontakt potencjalnego hakera z drukarką pamiętaj, aby zawsze wyłączać drukarkę lub odłączać ją od sieci lub Wi-Fi, gdy nie będzie użytkowana przez dłuższy czas.

W sklepie www.GPtoner.pl zapewniamy naszym klientom najlepsze materiały eksploatacyjne do drukarek w najlepszych cenach. Naszym celem jest dostarczanie doskonałej jakości wkładów atramentowych, tonerów i innych materiałów eksploatacyjnych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-31
Ok
2024-05-17
Szybki i sprawny zakup, zgodnie z zamówieniem
pixel