Darmowa dostawa od 199,00 zł
pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najczęstsze problemy z drukarką i ich rozwiązania

2020-01-21
Najczęstsze problemy z drukarką i ich rozwiązania

Najczęstsze problemy z drukarką i ich rozwiązania

Drukowanie często przysparza nam wiele problemów i może być czynnością bardzo irytującą. Jeśli jednak odpowiednio zadbasz o drukarkę i odpowiednio ją przygotujesz zyskasz nie tylko czas, ale również unikniesz niepotrzebnych nerwów. Problemy zazwyczaj wynikają z niskiej jakości atramentu i tonera, uszkodzeń wewnętrznych lub niewłaściwej konfiguracji. Poniżej znajdziesz typowe problemy i porady jak możesz im zapobiec.

Uzyskiwanie wydruków niskiej jakości

Nie ma nic gorszego niż złej jakości wydrukowane strony. Jakość wydruków może różnić się w zależności, od jakości tonera i atramentu. Jeśli używasz wkładów niskiej jakości, drukowanie również niestety będzie złej jakości. Zawsze dlatego powinieneś pamiętać, aby sięgać po sprawdzone tonery. Jeśli wahasz się nad wyborem dla przykładu produkty www.GPtoner.pl mają aż 10 lat gwarancji.

Powolne drukowanie

Częstym problemem jest również bardzo powolne drukowanie. Według ekspertów powolne drukowanie może być spowodowane problemami z pamięcią drukarki, wysoką rozdzielczością oraz sterownikami drukarki. Aby rozwiązać ten problem sprawdź ustawienia rozdzielczości oraz pamięci drukarki. Innym rozwiązaniem jest omijanie opcji drukowania dwustronnego. Drukowanie dwustronne jest czasochłonne ze względu na fakt, że drukarka traci czas na obrócenie każdej strony papieru.

Białe plamy na wydrukowanym papierze

Bardzo frustrujące jest zauważenie białych plam na wydrukowanych stronach. Zdaniem ekspertów problem ten nie jest związany z wkładami atramentowymi lub z tonerem. Białe plamy mogą powstać, gdy papier absorbuje nadmiar wilgoci, dlatego też drukarkę należy czyścić bardzo delikatnie, używając suchej i koniecznie czystej szmatki.

Strony internetowe nie są drukowane poprawnie

Nieprawidłowe drukowanie strony internetowej jest bardzo popularnym problemem, z którym możesz się spotkać. Problem może być spowodowany rozmiarem stron internetowych, ponieważ strony te nie mają jednolitego rozmiaru. Jeśli napotykasz, więc ten problem przed wydrukowaniem stron internetowych koniecznie sprawdź podgląd wydruku.

Powyższe problemy to najpopularniejsze, z którymi można się zmierzyć mając do czynienia z drukarką. Pamiętaj przede wszystkim, aby odpowiednio dbać o swoje urządzenie koniecznie używając sprawdzonych tonerów i tuszy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Super zamówienie w doskonałym czasie
2024-05-31
Ok
pixel