Darmowa dostawa od 199,00 zł
pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zutylizować swoją starą drukarkę?

2020-01-14
Jak zutylizować swoją starą drukarkę?

Jak zutylizować swoją starą drukarkę?

Niezależnie od tego czy masz starą drukarkę, która zbiera kurz czy też dopiero co zastąpiłeś starsze urządzenie nowym sprzętem recykling to świetny sposób na zyskanie dodatkowego miejsca oraz odpowiedzialną utylizację drukarki. Poniżej przedstawimy cztery bardzo proste sposoby na utylizację starego urządzenia.

Znajdź lokalnych odbiorców zużytego sprzętu

Najprostszym i najszybszym sposobem na pozbycie się zużytego sprzętu jest znalezienie na stronie internetowej Urzędu Miasta, w którym mieszkamy odbiorców, którzy nieodpłatne przyjmują taki sprzęt. Wówczas wystarczy tylko do konkretnego punktu oddać starą drukarkę.

Oddaj drukarkę w lokalnym sklepie z artykułami biurowymi

Sprawdź witrynę lokalnego sklepu z artykułami biurowymi czy akceptują elektronikę pochodzącą z recyklingu - większość dużych sklepów chętnie przyjmuje stare drukarki bezpłatnie!

Zamień swoją drukarkę na gotówkę

Sprzedaż swojej drukarki jest doskonałą opcją aby dodatkowo zyskać korzyści finansowe. Najlepiej w takim przypadku umieścić ogłoszenie wraz z dokładnymi informacjami i zdjęciami na portalu ogłoszeniowym np. OLX.pl, Allegro.pl lub też w ogłoszeniach na Facebooku.

Podaruj swoją drukarkę

Jeśli nadal nie masz pomysłu co zrobić ze swoim urządzeniem możesz również pomyśleć o dobrym uczynku, w postaci oddania urządzenia do lokalnego domu dziecka, domu seniora czy nawet schroniska, gdzie również drukarka jest często używanym urządzeniem.

Przed recyklingiem drukarki pamiętaj, aby przygotować urządzenie do właściwej utylizacji. Wyjmij wkłady z wnętrza drukarki i poddaj je recyklingowi.

Jeśli już pozbyłeś się starego urządzenia i cieszysz się użytkowaniem nowego, od początku zadbaj aby używane w nim były tusze lub tonery najlepsze pod względem jakości oraz ceny. W tym celu koniecznie sprawdź ofertę tuszy oraz tonerów na www.GPtoner.pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Szybka realizacja zamówienia, wszystko ok,polecam!
2024-05-17
Szybki i sprawny zakup, zgodnie z zamówieniem
pixel